Plavání ve vaně - vaničkování

Budáčová Simona

plavání kojenců a batolat

telefon 604 258 550

plavani.miminek@seznam.cz

www.mimiplavani.cz


Koupání miminka je pro dítě příjemným návratem do prostředí, ve kterém se pohybovalo v maminčině bříšku. Pohyb ve vodě, z počátku vaničkovánímá příznivý vliv na celkový psychomotorický vývoj dítěte, postupné otužování vede k otužilosti organismu a tím jeho obranyschopnosti vůči běžným onemocněním. Pro rodiče je vhodnou příležitostí, jak si při koupání užívat se svým miminkem pohody a radosti z pobytu ve vodě. Maminka nebo tatínek se pod vedením instruktorky kojeneckého plavání naučí, jak s děťátkem správně manipulovat a jak ho správně při koupání držet. Doba koupání miminka ve vaně se přizpůsobuje věku, náladě a schopnostem dítěte. Kromě kojeneckého plavání se rodiče na lekcích dozví mnoho o psychomotorickém vývoji, výživě, masážích a zdravých pohybových aktivitách pro miminko na suchu

Koupání miminka, neboli plavání ve vaně, je vhodné pro kojence od zahojeného pupíčku.

Má vaničkování – koupání miminka – nějaké pozitivní účinky na dítě?

Vlivem aktivní činnosti dolních končetin ve vodě se zlepšuje střevní peristaltika (pohyb střev). Pravidelně plavající děti mají daleko menší problémy s odcházením střevních plynů a s bolestmi bříška než děti, které neplavou ani necvičí.

Pohyb ve vodě napomáhá odstranění různým nedostatků a vad držení těla. Plavání posiluje rovněž zádové svaly udržující správné zakřivení páteře.

Koupání je pohodička

Pobyt ve vodě a aktivní cvičení příjemně unavuje a podporuje chuť k jídlu. Většina rodičů plavajících dětí si libuje, že děti dobře jedí, ale i spí, jsou jakoby vyrovnanější, klidnější a celkově zdravě prospívají.

Novorozenci jsou nesmírně adaptabilní, disponují reflexem zatajení dechu i kladným vztahem k vodnímu prostředí.

Naši partneři

Městská část Praha 15

Plavecká škola MB plavani.com

Milánská 311, (na Vartě)
Praha-Horní Měcholupy
109 00

IČ: 70756911

GPS: N 50°2.73203', E 14°33.49133'

phone_android +420 603 935 585
phone_android +420 733 395 760
local_post_office plavanibenefit@seznam.cz

facebook